Title Image

Modele współpracy

Struktura spółki Farmy Fotowoltaiki S.A.

Farmy Fotowoltaiki S.A to spółka córka Berg Holding S.A., która będzie w swoich strukturach – spółkach celowych – zakładała i budowała farmy fotowoltaiczne od 1 do 120 MW jako bezpośrednie projekty. Spółka będzie też blisko przedsiębiorców, którzy posiadają przestrzeń taką jak dachy hal, place lub parkingi, a prąd będą wykorzystywali dla własnych potrzeb. Nadstan zostanie odsprzedany.

Spółka celowa z Columbus Energy

Pierwszą z możliwości będzie budowa farm wraz z partnerami branżowymi. Spółka zakłada współpracę na zasadach wspólnych spółek celowych z partnerem branżowym we własności 50/50 i przez tę spółkę będzie realizować budowę farm dla kolejnych podmiotów. Spółka farmy FOTOWOLTAIKI S.A. będzie w pełni konsolidować wszelkie aktywa i zyski ze wszystkich spółek celowych.

Spółka z inwestorem 51/49

FARMY FOTOWOLTAIKI S.A. zakładają spółkę celową z klientem, którego wkład w postaci ziemi lub finansów wyniesie 49%. Resztę inwestują FARMY FOTOWOLTAIKI S.A. i rozpoczynają budowę farmy wraz z inwestorem.

Konsolidacja rynku

Ostatnią wersją inwestycji, którą będzie zajmować się spółka to konsolidowanie rynku. Przewidujemy wchodzenie kapitałowe w inne spółki z branży fotowoltaicznej, a także przejmowanie ich w całości z istniejącymi projektami lub gotowymi już farmami.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this