Title Image

Blog

Farmy Fotowoltaiki szykują projekt o mocy co najmniej 50 MW

Berg Holding w komunikacie giełdowym opublikował informację w sprawie zawarcia przez spółkę współzależną od spółki Farmy Fotowoltaiki SA umowy na dzierżawę działki o powierzchni 166,2 ha. Na nieruchomości zlokalizowanej w Wysoczanach w województwie podkarpackim może powstać farma fotowoltaiczna o mocy co najmniej 50 MW.

Jak wylicza Kamil Kita, prezes zarządu spółki Farmy Fotowoltaiki S.A., instalacja, która powstanie w Wysoczanach, będzie w stanie wyprodukować energię w ilości odpowiadającej konsumpcji 10 tys. gospodarstw domowych.

– Kwiecień to niesamowicie udany czas dla Farm Fotowoltaiki. Niedługo po sukcesie związanym z zakończeniem kampanii crowdfundingowej i pełnym zapisem na akcje serii C, zawarliśmy umowę dzierżawy działki o powierzchni 166,2 ha, na której wraz z Columbus Energy w ramach spółki celowej Columbus&Farmy zbudujemy instalację o mocy co najmniej 50 MW – wylicza Kamil Kita.

– Żeby uzmysłowić skalę tego projektu, warto zaznaczyć, że powierzchnia nieruchomości, której dzierżawę zawarliśmy na 29 lat z możliwością jej przedłużenia, odpowiada powierzchni blisko 234 pełnowymiarowych boisk piłkarskich – dodaje prezes spółki.

Farmy Fotowoltaiki S.A. kilka tygodni temu poinformowała o aktualizacj strategii rozwoju. Dzięku jej realizacji spółka chce wypracować przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 9,7 mln zł rocznie w perspektywie kolejnych 15 lat, co łącznie daje kwotę ponad 145 mln zł.

Spółka zamierza od 2023 roku regularnie wypłacać dywidendę w wysokości 90 proc. wolnych przepływów pieniężnych, pozostawiając 10  proc. w formie rezerwy na lata kolejne.

Farmy Fotowoltaiki planują rozwój poprzez budowę sieci wykonawczej i dystrybucji przez zawiązywanie współpracy z kolejnymi partnerami i firmami projektowo-montażowymi, rozwój zaplecza techniczno-handlowego oraz badawczego przez budowę własnego zespołu firm podwykonawczych, w systemie relacji B2B oraz budowę bazy inwestorów zainteresowanych zakupem farm fotowoltaicznych lub inwestycjami w PV.

Farmy Fotowoltaiki na przełomie lutego i marca podpisały umowę z autoryzowanym doradcą, Kancelarią Adwokacką Kramer i Wspólnicy, która wesprze proces wejścia spółki na rynek NewConnect. Wcześniej NWZ spółki podjęło uchwałę, w której wyraziło zgodę na wprowadzenie akcji spółki na giełdę. Debiut planowany jest na przełomie 2021/22 r.

W zakończonej ostatnio akcji crowdfundingowej spółka pozyskała kapitał w wysokości 4,05 mln zł, który ma przeznaczyć m.in. na budowę swojej pierwszej farmy fotowoltaicznej, która ma powstać na Podkarpaciu i której moc wyniesie 1 MW.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this