Title Image

Blog

Farmy Fotowoltaiki: w ciągu roku debiut na NewConnect

Akcjonariusze Farm Fotowoltaiki, spółki zależnej Berg Holdingu podjęli uchwałę, w której wyrażono zgodę na wprowadzenie akcji na rynek NewConnect. Debiut planowany jest do 12 miesięcy, czyli najpóźniej na początku 2022 r.

Ponadto Farmy Fotowoltaiki na przełomie lutego i marca zwrócą się do inwestorów indywidualnych – w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego promowanego przez Crowdway – po 4,05 mln na budowę nowej farmy o mocy 1 MW zlokalizowanej na Podkarpaciu. Stworzą ją wraz z Columbus Energy.

– Jesteśmy w fazie dynamicznego wzrostu i rozwoju kolejnych projektów fotowoltaicznych. Spółka w najbliższym czasie skieruje propozycję nabycia akcji do inwestorów społecznościowych na kwotę 4,05 mln zł. Środki posłużą na realizację farmy w Nagoszynie na Podkarpaciu. Do 12 miesięcy planujemy debiut akcji spółki na rynku NewConnect, to z pewnością dodatkowy atut subskrypcji otwartej – mówi Kamil Kita, prezes Farm Fotowoltaiki i członek zarządu Berg Holdingu.

Farmy Fotowoltaiki zostały założone z myślą o budowie farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Spółka obecnie dewelopuje farmy o łącznej mocy 72 MW.
– Projekty fotowoltaiczne cieszą się rosnącą popularnością w zagranicznych kampaniach  crowdfundingu udziałowego. W najbliższych tygodniach w ramach Crowdway będziemy promować pierwszy projekt tego typu. OZE cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów i w związku z tym należy spodziewać się kolejnych emitentów z tej branży – mówi Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this